Marienbad Film Festival je mezinárodní filmový festival zaměřující se na filmová díla experimentální povahy, okrajové podoby kinematografie, současný pohyblivý obraz a umělecké a náročnější filmy. Vytváří příležitost pro setkání nezávislých a experimentálních filmařů, umělců využívajících pohyblivý obraz, ale také usiluje o zpřístupňování náročnějších filmů širšímu publiku.

Přiváží hosty a filmy s mezinárodním významem a představuje publiku významná díla ze současnosti i historie světové kinematografie, které experimentují v rámci formy a narace. Je nedílnou součástí kulturního programu města Mariánské Lázně, dlouhodobě podporuje místní kulturní zázemí a propojuje aktivity kulturních spolků a lokálních kulturních organizátorů.

Marienbad Film Festival je od počátku úvah o jeho vzniku úzce spjatý s místem svého konání – městem Mariánské Lázně. Lázeňské město se do dějin českých filmových festivalů zapsalo již v letech 1946-1949 čtyřmi úspěšnými ročníky přehlídky a později festivalu, který byl posléze přestěhován do Karlových Varů. Fenomén pořádání filmových festivalů v turistických letoviscích se osvědčil na celém světě. Marienbad Film Festival systematicky vstupuje do veřejného prostoru města a připravuje setkání filmů s dalšími druhy umění a projevů kulturního a společenského života, návštěvníků s místními zájemci o film. Filmy ovládnou vedle kinosálu také netypické prostory Společenského domu Casino, Městského divadla, Domu Chopin, na kolonádě nebo v Městském muzeu.

Posláním Marienbad Film Festivalu je rozvoj oblasti experimentálního filmu a okrajových podob kinematografie v České republice i v mezinárodním kontextu a dále kulturní a společenský rozvoj města Mariánské Lázně i celého regionu Mariánskolázeňska.