Marienbad Film Festival uvede restaurovaný snímek Loni v Marienbadu

Marienbad Film Festival, který se letos koná v termínu 28. až 31. srpna, představí v sekci Retrospektiva režiséra Alaina Resnaise restaurovaným snímkem Loni v Marienbadu a herečku Audrey Hepburn. Hostem festivalu bude jeden z nejvýznamnějších evropských režisérů Bence Fliegauf. V hlavní sekci Theatre Electrique osobně uvedou snímky oceňovaný argentinský režisér Eduardo Williams, který přijede spolu s hercem Nahuelem Pérez Biscayartem. Svoji tvorbu v této sekci představí i čeští tvůrci: Roman Štětina, Bohdan Karásek a Jan Kačena.

Pokračovat ve čtení

Vizuál odkazuje na slavný film Loni v Marienbadu!

Vizuál čtvrtého ročníku festivalu doznal výrazné změny. Postaral se o to přední český grafický designér a typograf Jakub Samek, který se nechal inspirovat snímkem Loni v Marienbadu (r. 1961) režiséra Alaina Resnaise. Klenot světové kinematografie podnítil i myšlenku založení festivalu.

Abonmá již v předprodeji!

Letos opět spouštíme ve spolupráci s Goout předprodej. Festivalová abonmá nabízí možnost strávit v krásných Mariánských Lázních celou dobu konání festivalu za přátelské ceny. Studenty vyjde vstupné na všechny akce letošního ročníku jen na 300 Kč, abonmá typu Klasik nabízí vstup pro nestudenty za 500 Kč a pokud byste chtěli festival podpořit, využijte možnost stát se naším abonentem typu Sponzor již za 3000 Kč. 

Pokračovat ve čtení

První tisková zpráva odhaluje obrysy programu a vizuál!

Čtvrtý ročník Marienbad Film Festivalu se uskuteční v posledním prázdninovém týdnu v samotném srdci malebných Mariánských Lázní. Ve dnech od 28. do 31. srpna 2019 nabídne bohatý program se zaměřením na experimentální snímky, světové filmové klasiky prezentované v neotřelé podobě a vzpomene i na velikána české divadelní režie Petra Lébla. Poklidné lázeňské město během čtyř dnů ožije i filmově-vzdělávacím a hudebním doprovodným programem. Letošní festivalový plakát je inspirovaný filmovou klasikou režiséra Alaina Resnaise Loni v Marienbadu.

Pokračovat ve čtení

4. ročník Marienbad Film Festivalu opět na konci léta

Již po čtvrté se  v Mariánských Lázních bude konat mezinárodní filmová přehlídka Marienbad Film Festival. Festival se zaměřuje na filmová díla experimentální povahy, ale uvede i díla zlatého fondu světové kinematografie. Letošní ročník se odehraje v termínu od 28. do 31. srpna 2019.

Těšíme se na Vás!

Přihlaste svůj film na 4. ročník Marienbad Film Festivalu

Do konce května můžete přihlásit své dílo do programu 4. ročníku Marienbad Film Festivalu, který se letos koná od 28. do 31. srpna 2019. Přehlídka představí vybrané filmové projekty na principech konference, umožňuje prezentaci experimentálních děl v co nejširším slova smyslu a je otevřená dílům dokončeným i rozpracovaným. Podmínkou je osobní účast tvůrců. Přehlídka je nesoutěžního charakteru.

Pokračovat ve čtení

Marienbad se představí v Plzni

V úterý 14. května proběhne v plzeňském prostředí filmově hudební pozvánka na nadcházející ročník Marienbad Film Festivalu. 

Dramaturgie představí tři zajímavé, krátkometrážní zástupce uplynulých ročníků, na které naváže sólovým projektem hudbení skladatel, čerstvý držitel Českého lva a zároveň autor hudby k prvnímu uvedenému snímku Petr Wajsar.
Udělejte si výlet, začínáme ve 20:00!

Pokračovat ve čtení