02_epistemolog_bw.jpg

Letos v Marienbadu: Ozvěny na Brněnské 16

Připravujeme pro Vás sérii festivalových ozvěn napříč celou republikou. První štací je Brno: legendární Brněnšká 16. Ve spolupráci s kolegy z Brno16 promítneme v pátek 13. října od 18:00 pásmo čtyř filmů, které se objevily v soutěžní sekci současného českého experimentální filmu Theatre Electrique. Naleznete mezi nimi i jeden ze tří filmů, který získal pro rok 2017 Cenu festivalu: Stopy, střepy, kořeny od Květy Přibylové. Ozvěny uvede dramaturg Jiří Forejt.

Pokračovat ve čtení

kladska2.jpg

Včera, dnes a zítra

Včerejšek se vydařil a dnes se daří také. Dle očekávání dorazil déšt i ochlazení. Pro ty, kteří se teprve do Mariánek chystají, lepší už to nebude, připravte se na to, svetry a deštníky a s sebou. Ovšem když je takové počasí, nejlepší úkryt je kino. Dnes ještě stihnu Pramítačku od Jana Kulky a večer se zkusím rozehřát se Soul Rockers Djs. Je tam bar. 

Pokračovat ve čtení

free_cinema3.jpg

Festival se těší i na rodiny s dětmi

I letos jsme připravili program pro mladší návštěvníky a bude opět probíhat hlavně na Kolonádě Ferdinandova pramene.
Ve čtvrtek 31. 8. v 10:00 bude připravený stůl plný výstřižků a obrázků pro workshop Recykliteratura. Vstup je zdarma. A jak Recykliteratura vypadá na jevišti se můžete podívat o den dříve, tedy ve středu 30. 8. v 19:00, do Městského divadla. Představení Recykliteratura je vhodné pro starší děti a dospělé, vstupné 80 Kč.

Pokračovat ve čtení

zahajeni.jpg

Festivalová abonmá ve třech vlnách!

Letošní ročník zaznamenal mnoho změn, jednou z nich je i způsob prodeje festivalových abonmá, která se dají koupit v předprodeji přes goout.net nebo přímo na místě.
První vlna cenově nejpříjemnější trvá do 15. srpna, druhá pak do 28. srpna a třetí je přímo v průběhu festivalu.

Pokračovat ve čtení

maly_princ2.jpg

Mobilní filmový klub: Malý princ

Druhé srpnové úterý promítne Mobilní Filmový Klub na Arnice jednu z nejznámějších novodobých pohádek pro všechny generace Malý princ od režiséra Marka Osborna. Začínáme ve 21:30, přijďte s dětmi! Vstupné 90 Kč. Kompletní program Mobilního filmového klubu nalezneznete zde.

Pokračovat ve čtení

znelka1.jpg

Znělka 2017 - část první

První z trojice znělek Marienbad Film Festivalu 2017 je venku. O režii se postaral Marek Bureš, za kameru se postavil Michael Gahut a zvuk vytvořil Petr Gargula. Produkce ENIAC digital cinema.

 

04.jpg

Vyšla nová tisková zpráva

Ve dnech 29. srpna až 2. září 2017 se v Mariánských Lázních uskuteční druhý ročník Marienbad Film Festivalu. Festival se zaměřuje na český a zahraniční experimentální film, nabídne ale také projekce klasických hollywoodských a evropských filmů 50. a 60. let a další akce určené pro širokou veřejnost.

Pokračovat ve čtení

zakonceni1.jpg

Marienbad Film Festival zná své vítěze

Marienbad Film Festival v sobotu 2. 9. 2017 vyhlásil tři vítěze Ceny Marienbad Film Festivalu. Držiteli historicky prvního ocenění v kategorii Nejlepší český experimentální film se stala díla Ondřeje Vavrečky De Potentia Dei, Jana Kulky Pramítačka a Květy Přibylové Stopy, střepy, kořeny. Blahopřejeme!

Pokračovat ve čtení

pondeli.jpg

Pondělí

V pondělí to celé začíná! Předpověď hlásí kolem 20°C, po městě visí plakáty a válejí se letáčky s programem. Festival přichází do města. Pomalu, zlehka; až k večeru se nechá vidět a slyšet...lid je napnutý. Jsem se Kárl a občas Vám sem napíšu ve vší skromnosti své tipy, co všechno můžeme dělat na tomhle festivalu.

Pokračovat ve čtení

klusak.jpeg

Na festival přijede Jan Klusák

Hudební skladatel Jan Klusák přijal naše pozvání na festival u příležitosti Zvláštního uvedení filmu Erotikon, ke kterému spolu s Erno Košťálem složil hudbu. Projekci němého filmu doprovodí sólisté Západočeského orchestru ve slavnostních prostorách Společenského domu Casino. 

Pokračovat ve čtení

jizda.jpg

V úterý to bude opět Jízda

V úterý 15. srpna se opět v Mariánských Lázních probudí Arnika spolu s Mobilním Filmovým Klubem. Promítnut bude road movie Jana Svěráka Jízda. Ten nás proveze zeleným kabrioletem skrze bezstarostný klid až k dramatickému vyvrcholení.

Pokračovat ve čtení

04.jpg

Marienbad Film Festival odtajňuje svůj program

Marienbad Film Festival, který se uskuteční ve dnech 29. srpna až 2. září 2017 v Mariánských Lázních, nabídne českou soutěž experimentálních filmů, rakouský experiment nebo českou filmovou avantgardu 20. až 40. let. Festival se může pochlubit ale také širokým hudebním programem, výstavou a projekcemi klasických hollywoodských filmů 50. let a dalšími akcemi určenými pro širokou veřejnost.

Pokračovat ve čtení

mfk.jpg

Mobilní filmový klub: Cesta do fantazie

Mobilní filmový klub již po druhé pod širým nebem. V úterý 18. července od 22:00 hodin bude poetický film od Mistra animovaného filmu Hajao Mijazaki promítán v původním znění s českými titulky v prostorách Arniky. Vstupné na projekci 80 Kč. Občerstvení na místě zajištěno.

Pokračovat ve čtení