znelka2018.jpg

Povrch filmové hladiny

Autorkou znělky 3. ročníku je režisérka a  laureátka loňské Ceny Marienbad Film Festivalu za film Stopy, střepy, kořeny Květa Přibylová, která spolupracovala s Michaelou Hoffovou a Janem Richtrem. Tvůrci vytvořili znělku jako autorské dílo, minutový experimentální film, který je inspirován prostorem města a z něj pak odvodili tři krátké, 20 sekundové verze. Znělka abstrahuje město do obrazů proudící vody a barevných tulipánů, zachycuje vztah města k vodnímu živlu a lázeňskou úpravnost. Vodní hladina v neposlední řadě odkazuje k povrchu filmového plátna, které na konci léta v Mariánských lázních znovu ožije pohyblivým obrazem.

Pokračovat ve čtení

zahajeni.jpg

Marienbad Film Festival potřetí

Země putující po své orbitě se blíží do bodu, ve kterém před dvěma lety začala nová tradice filmového festivalu. Buďte u toho, až na konci léta Mariánské Lázně potřetí ožijí filmem. Od úterý 28. 8. do soboty 1. 9. 2018 nabídne Marienbad Film Festival bohatý program - soutěžní přehlídku českých experimentálních filmů, italský experiment nebo projekce italské filmové klasiky, filmově-vzdělávací program pro rodiny s dětmi a také již tradičně široký hudební doprovodný program, výstavy, přednášky, autorská čtení a další akce určené pro odbornou filmovou a širokou veřejnost.

Pokračovat ve čtení

zakonceni1.jpg

Do 31. 5. 2018 můžete přihlásit svůj film do soutěžní sekce Theatre Electrique, která představuje současnou, českou, experimentální a nezávislou filmovou tvorbu. Mohou být přihlašovány krátkometrážní, středometrážní i dlouhometrážní filmy se znaky experimentu určené k projekci v kinech. Podmínkou je, aby dílo bylo vytvořeno počínaje 1. 1. 2016 (závisí na datu premiéry) a nebylo na festivalu představeno v minulých letech.

Pokračovat ve čtení

tereza.jpg

Rozhovor s Terezou Cz Dvořákovou

Ve čtvrtek 23.11.207 vyšel na serveru Film a doba rozhovor Šimona Šafránka s programovou ředitelkou Terezou Cz Dvořákovou. Rozhovor si můžete přečíst zde.

fullmoon_bw.jpg

Doprovodný program Marienbad Film Festivalu na Kolonádě Ferdinandova pramene zaštiťuje opět mariánskolázeňský spolek švihák s hudebním magazínem Full Moon. Mezi akcemi se objeví koncerty, přednášky a také autorské čtení Ondřeje Štindla, autora scénářů k filmům Pouta a Místa nebo televizního seriálu Svět pod hlavou.

Pokračovat ve čtení

hmyz.jpg

Švankmajerův Hmyz na 35 mm kopii

Oslavy zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních tento rok připomenou výročí 200 let od vyhlášení města veřejným lázeňským místem a Marienbad Film Festival spolu s Mobilním filmovým klubem bude při tom. Zveme Vás na projekci filmu Hmyz od Jana Švankmajera, která se uskuteční v sobotu 12. května v 18.15 v Městském muzeu Mariánské Lázně. Filmový zážitek umocní projekce z 35 mm.

Pokračovat ve čtení

doborovlnici_bw.jpg

Přípravy dalšího ročníku mezinárodního filmového festival v Mariánských Lázních běží a malý dobrovolnický tým hledá posily. 3. ročník Marienbad Film Festivalu proběhne od 28. srpna do 1. září 2018, vedle filmového programu festival nabídne opět široký doprovodný program - hudební, výtvarný, odborný i sportovní.

Pokračovat ve čtení