Letos v Marienbadu: Ozvěny na Brněnské 16

Připravujeme pro Vás sérii festivalových ozvěn napříč celou republikou. První štací je Brno: legendární Brněnšká 16. Ve spolupráci s kolegy z Brno16 promítneme v pátek 13. října od 18:00 pásmo čtyř filmů, které se objevily v soutěžní sekci současného českého experimentální filmu Theatre Electrique.

Pokračovat ve čtení

Marienbad Film Festival zná své vítěze

Marienbad Film Festival v sobotu 2. 9. 2017 vyhlásil tři vítěze Ceny Marienbad Film Festivalu. Držiteli historicky prvního ocenění v kategorii Nejlepší český experimentální film se stala díla Ondřeje Vavrečky De Potentia Dei, Jana Kulky Pramítačka a Květy Přibylové Stopy, střepy, kořeny. Blahopřejeme!

Pokračovat ve čtení

Včera, dnes a zítra

Včerejšek se vydařil a dnes se daří také. Dle očekávání dorazil déšt i ochlazení. Pro ty, kteří se teprve do Mariánek chystají, lepší už to nebude, připravte se na to, svetry a deštníky a s sebou. Ovšem když je takové počasí, nejlepší úkryt je kino. Dnes ještě stihnu Pramítačku od Jana Kulky a večer se zkusím rozehřát se Soul Rockers Djs. Je tam bar.

Pokračovat ve čtení

Pondělí

V pondělí to celé začíná! Předpověď hlásí kolem 20°C, po městě visí plakáty a válejí se letáčky s programem. Festival přichází do města. Pomalu, zlehka; až k večeru se nechá vidět a slyšet...lid je napnutý. Jsem se Kárl a občas vám sem napíšu ve vší skromnosti své tipy, co všechno můžeme dělat na tomhle festivalu.

Pokračovat ve čtení

Festival se těší i na rodiny s dětmi

I letos jsme připravili program pro mladší návštěvníky a bude opět probíhat hlavně na Kolonádě Ferdinandova pramene. Ve čtvrtek 31. 8. v 10:00 bude připravený stůl plný výstřižků a obrázků pro workshop Recykliteratura. Vstup je zdarma.

Pokračovat ve čtení

Na festival přijede Jan Klusák

Hudební skladatel Jan Klusák přijal naše pozvání na festival u příležitosti Zvláštního uvedení filmu Erotikon, ke kterému spolu s Erno Košťálem složil hudbu. Projekci němého filmu doprovodí sólisté Západočeského orchestru ve slavnostních prostorách Společenského domu Casino.

Pokračovat ve čtení

Přihlašte se k odběru novinek